Blahopřejeme

Blahopřejeme

Nezapomeňte na svého Fastraca, loni oslavil výročí svého vzniku.

Obrázky ze života

jsme na twitteru

jsme na twitteru

Spolupracujeme s:

Spolupracujeme s:

Photografika. Partner pro vzhled, propagaci a styl. www.photografika.cz

JCB_FST3230_sFirma JCB do segmentu traktorů vstupuje s novým pohledem a myšlenkou. Z terénu cítí nevyhnutelnou potřebu univerzálnějšího energetického prostředku, který nebude pouze pracovitým silákem. Roste potřeba pracovního nářadí s pohonem od vývodového hřídele a hydrauliky, roste potřeba vyšších výkonů nářadí a roste potřeba vyšší rychlosti při dopravě produktů a při práci samotné. JCB se rozhoduje dát těmto potřebám nový perspektivní základ. Nenechá se tedy svázat klasickou konstrukcí a podobou traktoru, ale využije postupy pro efektivnější přenos výkonu:

  • dokonalejším podvozkem
  • optimálním rozložením hmotnosti
  • použitím plně samostatného hydraulického okruhu s vlastní olejovou náplní
  • snížením ztrát výkonu vývodových hřídelí

Druhým pohledem je snaha vytvořit stroj, který svému majiteli přinese víc než jen levně splnit požadavky, ale také umožní vydělat víc peněz. A to díky širšímu spektru reálně možného využití na své farmě i mimo ní.

 Cesty všech výrobců traktorů postupně sledují a dobíhají trend, který Fastrac uchopil. Dodnes používá prvky, které se nikdo jiný neodvážil použít. A hlavně dodnes je nepřekonatelný v potenciálu, který nabízí.

Výsledkem je pak traktorový nosič nářadí s unikátním odpružením obou náprav pro nejlepší udržování kontaktu kol s povrchem, čtyřmi stejně velkými koly a dokonalým rozložením hmotnosti. Díky nadčasové konstrukci s ohledem na bezpečnost a pohodlí potom využívá i vysoké pojezdové rychlosti až 80 km/hod.

Fastrac byl v době svého stvoření daleko v budoucnosti před svými traktorovými kolegy, kteří se tehdy potýkaly s neefektivně vysokou hmotností a velkou spotřebou paliva, stejně jako s nepohodlím a nudou. Cesty všech výrobců traktorů postupně sledují a dobíhají trend, který Fastrac uchopil. Dodnes používá prvky, které se nikdo jiný neodvážil použít. A hlavně dodnes je nepřekonatelný v potenciálu, který nabízí.

Po letech zkoumání Fastraců vidím jeho pravého soupeře ve vozidlu MB Unimog, který je mu koncepčně nezvykle blízko, jenom Unimog je více náklaďák a Fastrac více traktor. Nejblíže si jsou v komunálním nasazení, kde dokáží plnit stejné úkoly podobně elegantně, akorát s Fastracem za menší peníze. No ale to je jiná cesta, nás spíše zajímá Fastrac v zemědělství, kam je více směřován.


 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *