Blahopřejeme

Blahopřejeme

Nezapomeňte na svého Fastraca, loni oslavil výročí svého vzniku.

Obrázky ze života

jsme na twitteru

jsme na twitteru

Spolupracujeme s:

Spolupracujeme s:

Photografika. Partner pro vzhled, propagaci a styl. www.photografika.cz

fastrac3000_pruhledMimořádnost Fastraca podtrhuje i jeho konstrukce a vzhled. Vše je ale podřízeno základním cílům, které od svých tvůrců dostal. Jeho charakteristickými rysy jsou:

  • Rámová konstrukce
  • Odpružené obě nápravy
  • Optimální rozložení hmotnosti
  • Bezpečné brzdy pro vysokou rychlost
  • Výkonné vývodové hřídele a hydraulika

To vše přináší vysoké dopravní výkony, bezpečný provoz, vynikající přenos výkonu na podložku, nízkou spotřebu paliva a pracovní pohodlí pro obsluhu.

Většina modelových řad vykazuje určité odlišnosti v provedení některých prvků, ale základ a fungování je u všech stejný.


fastrac_ram

Úkolem rámu je držet agregáty pohromadě a celé konstrukci poskytovat ochranu před vnějšímu vlivy a vibracemi. Rám dále Fastracu dovoluje odpružení obou náprav, tím zvyšuje odolnost konstrukce při jízdě v terénu a taky použití tam, kde se traktorová konstrukce vůbec nehodí. Umožňuje například využití třetího přípojného místa pro nářadí vzadu za kabinou.

 

fastrac_pohonObě odpružené nápravy jsou ve světě traktorů naprostým unikátem. Navíc technické provedení dovoluje jezdit bezpečně v terénu i po silnici vysokými rychlostmi. Zadní náprava je odpružena hydropneumatickými jednotkami podobně jako vozidla Citroen, kdy systém se stará o stálou výšku rámu od nápravy při jakémkoli zatížení a reguluje též příčný náklon. Náprava je také vybavena zkrutným stabilizátorem proti naklánění v zatáčkách. Přední náprava je tuhá s mechanickým nebo hydropneumatickým pružením, vybavená tlumiči a stabilizátory

 

fastrac_hmotnostPoužívaná stejně velká čtyři kola doplňují koncepci rozložení hmotnosti mezi nápravy 50 / 50, kdy je nejlépe přenášen výkon na podložku a snížen neefektivní prokluz.

 

 

 

 

 

 

fastrac_brzdaNení umění jezdit rychle, ale je nutné také při velké rychlosti jezdit bezpečně. Vedle vyspělého naladěného podvozku se o to starají kotoučové brzdy na všech kolech s možnosti protiblokovacího systému ABS, kdy se dá bezpečně brzdit i v zatáčce a na kluzkém povrchu.

 

 

 

fastrac_hydraHydraulická soustava Fastraca využívá vlastní olejovou náplň a výkonná čerpadla. Zvyšuje se tak spolehlivost a výkonnost soustavy i při vysokých teplotách a velkém zatížení. Vývodové hřídele jsou poháněny vnějšími hřídeli s minimálním odporem.

 

 

 


 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *